Zakład Pogrzebowy Stoltrum Usługi Pogrzebowe 33

Ekshumacja zwłok

Ekshumacja jest procedurą mającą na celu wydobycie zwłok lub szczątków osoby zmarłej z miejsca dotychczasowego ich spoczynku – w celu przeniesienia ich do innego grobu lub też poddania ich badaniom procesowym. Warunki przeprowadzenia ekshumacji określają szczegółowo przepisy – głównie ustawa z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych (Dz. U. z 2000 r. Nr 23, poz. 295), a także rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2001 r. w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi (Dz. U. Z 2001 r., Nr 153 poz. 1778).

Ekshumacja jest przeprowadzana w znacznej mierze przypadków w odpowiedzi na umotywowaną prośbę osób uprawnionych do pochówku danej osoby. Są to przede wszystkim krewni tacy, jak małżonek zmarłego, rodzice zmarłego, dzieci i wnuki zmarłego lub rodzeństwo i kuzyni zmarłego (czyli krewni boczni – do czwartego stopnia pokrewieństwa), a także synowa, zięć lub teściowie (czyli powinowaci w linii prostej pierwszego stopnia). Konieczność przeprowadzenia ekshumacji może także zarządzić, w określonych przypadkach, sąd lub prokuratura.

Ekshumacja Zlwok Stoltrum

Zakład Pogrzebowy STOLTRUM z Wieruszowa podejmuje się świadczenia profesjonalnych usług w zakresie zwyczajnych i nadzwyczajnych procedur ekshumacyjnych, w ścisłej współpracy zarówno z Sanepidem, z personelem cmentarzy, jak i z osobami uprawnionymi (rodziną zmarłego lub odpowiednimi instytucjami).

Poprzednia usługaAkcesoria pogrzebowe
Następna usługaUsługi cmentarne
Całodobowy kontakt z zakładem pogrzebowym Stoltrum

Zachęcamy rodziny w żałobie do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu (62) 784 26 75, a także do wizyty w naszej siedzibie w Wieruszowie.